Naruto text-based RPG game.
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Chūninské zkoušky

Goto down 
AutorZpráva
Raiden
Chūnin
avatar

Počet příspěvků : 2186
Věk : 23
Lokace : Pardubice

PříspěvekPředmět: Chūninské zkoušky   Sat Nov 10, 2018 5:02 pm

Chūninské zkoušky

Konečně je to tady! Chuuninské zkoušky jsou opravdu nadosah a z toho důvodu je potřeba se na ně i patřičně připravit, nejen ve formě ingame, ale trochu i mimoherně. Jelikož se jedná o další arc, kde bude větší počet hráčů na jednom místě, je potřeba stanovit trochu přísnější pravidla a organizaci.


1. Ve hře již někteří souhlasili s účastí. Její potvrzení je ještě potřeba provést skrz PM, čímž zároveň odsouhlasíte, že jste si vědomi této úpravy pravidel.
Forma je jednoduchá, do předmětu uveďte „Chuuninská zkouška“ a do obsahu zprávy stačí uvést „[Jméno postavy] se hlásí na svojí [číslo pokusu zkoušky] zkoušku“


2. Hlavní změnou oproti momentální normální hře bude trochu přísnější hlídání prodlev. Stále platí, že nechci nikoho nutit do psaní, když se mu nechce, ale v rámci týmové spolupráce by bylo fér k ostatním je zbytečně nezdržovat. Proto stanovuji maximální prodlevu mezi posty na 2 dny v této podobě:

Příklad 2 hráčů:
Hráč A napíše v pondělí. Hráč B má čas napsat nejdéle do středy do večera, pokud neodpoví, ztrácí šanci na reagování na hráče A a hráč A může napsat další post, ve kterém je velká pravděpodobnost porážky hráče B.
Pokud tato situace vyžaduje reakci GM, toto pravidlo platí i pro GM, situace by tedy vypadala takto: Hráč A napíše v pondělí, hráč B napíše například v úterý, čeká se na reakci GM, ten musí zareagovat nejpozději ve čtvrtek. V případě, kdy GM bude mít větší prodlevu, bude penalizována jeho hlavní postava.

Příklad více hráčů:
Pokud se bude jednat o čistě bojovou záležitost, bylo by fér se zbytečně nepředbíhat, ale zároveň zbytečně nečekat. Hráč A napíše v pondělí, hráč B taktéž, hráč C napíše ve středu, hráč D má čas maximálně do pátka, pokud nenapíše, může hrát další hráč a hráč který neodepsal je penalizován tím, že nebude schopen zareagovat na předchozí akce.
Pravidlo pro GM je tu stejné jako pro dva hráče.

Samozřejmě, tyto údaje jsou pro maximální prodlevu. Samozřejmě by bylo lepší, aby hra probíhala živěji a aktivita byla pokud možno co nejvyšší.

Jediná forma omluvenky, aby nebyla vaše postava penalizována, musí být provedena ve formě nahlášení Nepřítomnosti přímo v dané sekci na fóru. Jsme lidi, nemáme čas a náladu tu být vždy, ale v rámci zkoušek je fér si to dát vědět. V takovém případě může GM nechat prostor hrát ostatní a zároveň povolit nepřítomné postavě reagovat i mírně zpětně na předchozí útoky, kdy tu nebyl. Tyto omluvenky by však neměly být pravidlem, ale pouze mimořádností.


3. Dopředu je známo, že zkouška bude opět na 3 kola. Nepřímo se počítá s tím, že hráčské postavy se probojují až do finále, ale není to zaručeno, musí se snažit! Pokud bude postava příliš riskovat, nesplní zadané úkoly, případně bude delší dobu neaktivní, ve zkouškách končí bez možnosti návratu.


4. Vzhledem k aktuální situaci v GM týmu zároveň otevírám možnost aktivním hráčům hrát NPC, které se budou účastnit zkoušek. Bude to velká odpovědnost, a proto budu přímo schvalovat kdo jaké NPC bude moci zahrát. Co víc, v nejbližší době bude dán seznam NPC pro zkoušky, kde se dozvíte přibližný popis rozsahu schopností, jaké by dané NPC mělo mít. Na dobrovolnících bude, aby toto NPC trochu obšírněji rozepsali a poslali mi ho zpět do PM ke schválení. Je možné, že se nebude jednat pouze o jednorázové NPC, ale NPC, které se bude dát využít i v budoucnu během dalších příběhů.


5. Nezapomeňte, že i přes všechna pravidla jde o hru, kde se máme kolektivně bavit a tvořit si příběhy. Tudíž, s chutí do toho a užívejte si hraní a nové zážitky vašich postav!


6. Je dost možné, že ještě dojde v průběhu k úpravě pravidel, případně jejich doplnění. O takové skutečnosti budete informováni v tomto topicu.


_________________
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
 
Chūninské zkoušky
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Naruto: Shadows of the Future :: Informace :: Informace k fóru-
Přejdi na: