Naruto text-based RPG game.
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Informace k Zaměření

Goto down 
AutorZpráva
Raiden
Chūnin
avatar

Počet příspěvků : 2186
Věk : 23
Lokace : Pardubice

PříspěvekPředmět: Informace k Zaměření   Sun Jun 17, 2018 3:14 pm

Informace k zaměření
Tyto informace slouží k aplikaci Zaměření do hry. To pomůže utvářet dovednosti jednotlivých charakterů, aby nabyly pestrosti a odlišnosti. Zároveň se zde dozvíte, co musí vaše postava trénovat, aby se zlepšovala v určitých disciplínách a též jakého učitele by si měla najít – tento bod samozřejmě není nutné dodržet, i jiní uživatelé mohou být zběhlí v tomto odvětví. U každého Podtypu je pak vypsané, pod které odvětví spadá. To je pro výuku primární, další informace pak níže.

Dopředu upozorňuji, že některé pojetí se může mírně lišit od kánonického zavedení z mangy, neboť je to přizpůsobeno našemu příběhu.

Dále upozorním, že informace v tomto článku mohou procházet editací! O té ovšem budete informováni!

Postava samozřejmě není limitována počtem nebo kombinací zaměření. To, že si již nějaké vybere, znamená, že se o něj postava více zajímá a lépe se v něm orientuje!

Zároveň se volí pouze z Podtypů a Osobních schopností – Manipulace tvaru a Podstaty. To, co spadá do Základního typu a Dědičných vlastností, ovládá postava pasivně tak, jak je potřeba. Tyto schopnosti už pak pouze zdokonaluje.  


   Ranky   

Jak si všichni všimnete, jednotlivé zaměření mají určitý rank. Ten nevyznačuje vyloženě jejích sílu (ovšem i ta se s ním pojí), ale především jak složité je v této dovednosti dosáhnout na určitou úrovni mistrovství. Jelikož v RPG nemáme zavedený vyloženě bodovací systém, bude se tento postup hodnotit spíše podle odehraného příběhu a možných tréninků.


   Základní typy   

U této skupiny to shrnu obecně. Již při tvorbě postavy jste si vybírali, v kterém z těchto odvětví je vaše postava lepší, tudíž volba je tu značně jistá, ale ovlivní i vaše další směřování skrze schopnosti. Po nové volbě, která nyní proběhne, není možné ono primární zaměření změnit a již je napevno svázané s postavou.

Neznamená to, že ostatní odvětví se tím pro vás stanou podprůměrnými, minimálně jedno jste pak schopni ještě dostat na vysokou úroveň. Třetí však zůstane spíše pasivním.


   Kombinovaný typ   

Kombinovaný typ je spíše informativní, zatím tu není vyloženě žádná postava, která by mohla říct, že je založená na Nintaijutsu. Nejblíže tomu mají Itane a Hibiki, ale ani oni nejsou na takové úrovni, aby si mohli toto zaměření zvolit.


   Podtřídy   

Kekkai Ninjutsu
Velmi pokročilé odvětví. Proto, aby se ho dokázal hráč naučit na vyšší úrovni, musí mít značné znalosti v Kontrole chakry.
Výhodu v tréninku a používání mají praví Uzumaki, či ti, co studují pod jejich vedením.

Bukijutsu
Základní odvětví vyučované již od Akademie. Na rozdíl od ostatních podtříd se jako takové dělí ještě na vlastní zaměření, podle toho, jakou zbraň shinobi používá. Některé významnější budou ještě zmíněny níže.
Základní výcvik můžete prodělat u kohokoliv, pokud byste chtěli nějakou specifickou zbraň, je potřeba najít si někoho, kdo s ní v boji vyniká.

Chakura Kyūin Jutsu
Jedno z nejtěžších odvětví, neboť jeho schopnosti dovolují pohltit protivníkovu chakru, případně jí alespoň rozptýlit do okolí. Pro její ovládnutí je potřebná Kontrola chakry a dostatečně silná chakra, aby odolala té protivníkově.
Pro naučení těchto technik není momentálně nikdo specifický. Uzumaki mohou dát základní rady v případě, kdy se jedná o propojení s Kekkai Ninjutsu nebo Fuinjutsu.

Chakura Nagashi
Průměrná disciplína, která není úplně pro každého. Musí mít povědomí jak o Kontrole tvaru na průměrné úrovni, tak o Kontrole podstaty, pokud se jedná o elementárně zaměřené posílení. Tyto techniky se většinou nedají škálovat na Ranky, jelikož jejich síla vzrůstá spolu se schopnostmi uživatele.
Nejsilnější formu používání ovládají Samurajové, neboť své zbraně posilují surovou chakrou, tedy bez závislosti mezi elementy. Pro lepší ovládnutí je potřeba najít někoho, kdo se na takové věci zaměřuje, přičemž největší počet lidí v tomto odvětví pochází z Kumogakure no Sato.

Bunshinjutsu
Další těžce specifikovatelné odvětví. V jeho případě jde především o množství a kontrolu vlastní chakry, která dovoluje zvýšit počet možných klonů a jejich výdrž. Též záleží na použité klonovací technice.
Základy se lze naučit i z prostého svitku, ale vypilování svých klonů je pak na každém uživateli zvlášť.

Renkei Ninjutsu
Velmi pokročilé odvětví, kdy v největším počtu případů spojí dva ninjové své techniky a vytvoří tak silnější spojenou podobu. Vyžaduje to jisté zkušenosti sladit úrovně použité chakry, aby se techniky nerušily navzájem.
Existují však výjimky, klan Inuzuka má toto odvětví hodnoceno jako C rank, neboť jejich souhra s psím společníkem je pilovaná již od mládí. V ostatních případech je potřeba spíše dlouhodobé souznění a důvěra. V případě, kdy ninja kombinuje své techniky sám, je potřeba vysoká Kontrola tvaru i Podstaty. Nelze kombinovat techniky, které sám neumí dokonale.

Fūinjutsu
Velmi pokročilé odvětví, dovolující zapečetit osoby, chakru, předměty. Jeho používání je většinou velmi specifické a jeho naučení závisí na pochopení věci, kterou se chystáte zapečetit. Existují samozřejmě i základní techniky, jako například zapečetění zbraní do svitku, které není potřeba studovat nijak obšírně.
Nejvíce zkušenosti mají praví Uzumaki, proto by lepší trénink této dovednosti měl probíhat u nich.

Hiden
Další specifické odvětví, pro jehož naučení je většinou potřebné být součástí určité rodiny, která si předává své Hiden po generace. Jejich ovládnutí záleží na různých tradicích, proto to takto nejde blíže specifikovat.

Jujutsu & Juinjutsu
Ve většině případů odvětví považované za zakázané, proto na světě ani není příliš jeho učitelů. Je potřeba mistrovská Kontrola chakry a v některých případech též znalost Fuinjutsu na vysoké úrovni.

Kenjutsu
Jedno z důležitých odvětví Bukijutsu. Základní podmínka je samozřejmě, že uživatel vlastní meč a má základní průpravu v Taijutsu.
Vhodný učitel je ten, kdo se na tuto formu boje specializuje. Pro opravdové mistry navštivte Kumogakure nebo Kirigakure. Do nejtajnějších forem samotného šermu vás však zasvětí jen samurajové ze Země Železa.

Kinjutsu
Kinjutsu je další složitá třída, kde samozřejmě záleží na typu používané techniky. Nikdo vás nebude učit Edo Tensei, ale pokud jde třeba o Osm vnitřních bran, tak s velkým snažením si svého učitele naleznete. Samozřejmě, na síle a účinnost Kinjutsu záleží do které kategorie spadá.

Iryō Ninjutsu
Jedna z nejtěžších disciplín, neboť nespadá do bojové skupiny, ale snaží se řešit její následky. Uživatel musí mít opravdu Mistrovskou úroveň Kontroly chakry a především ještě i teoretické znalosti z oblasti anatomie a lékařství.
Momentálně nejlepším medikem je Senju Aiko, ale další skvělé mediky lze najít i v Sunagakure no Sato.

Tensei Ninjutsu
Odvětví pocházející z Iryō Ninjutsu a zároveň odvětví spojené s Životní energií každého shinobiho. Většinou totiž techniky spočívají ve výměně života za život, pokud není propojeno s nějakým Kekkei Genkai.
Momentálně není ve světě znám žádný ninja, který by byl schopný provádět Reinkarnační techniky.

Senjutsu
Téměř zapomenutá disciplína, která má počátky ještě před Rikudo Senninem. Existuje velmi málo případů, kdy se setkáte s uživatelem Senjutsu. Podmínka pro naučení Senjutsu je samozřejmě mít učitele a hlavně i tak velké zásoby vlastní chakry.
Učitelé jsou povětšinou Summoni. Tři hlavní Senjutsu pak pocházející od Velké Trojky – Žab, Hadů a Slimáků. Je známo, že i Opice mají jistou formu Sennin módu. Legendou zůstává Senjutsu Šesti cest.

Shurikenjutsu
Další odvětví spadající pod Bukijutsu. Podobně jako Kenjutsu vyžaduje samozřejmě příslušné vybavení a dál již trénink v tomto směru.
Jedni z nejlepších uživatelů Shurikenjutsu jsou pak Uchihové z Konohy, ale ve světě je i mnoho jiných skvělých uživatelů vrhacích zbraní.

Jikūkan Ninjutsu
Velmi pokročilé odvětví, pro jehož naučení je opět potřeba ovládat mistrně Kontrolu chakry. Výjimkou je pak základní Kuchiyose no Jutsu, to se zvládne naučit téměř každý, pokud má podepsanou smlouvu. V jakém rozsahu, pak záleží na úrovni jeho chakry.
Jikūkan Ninjutsu nemá pevně daného učitele, ale se štěstím naleznete někoho v Uzumaki klanu.

Kanchi Taipu
Odvětví, kterému se věnuje jen malý počet ninjů. Opět je potřeba Kontrola chakry jako taková, spolu se znalostmi manipulace tvaru. Dále jí musí uživatel umět rozšířit tak, aby dokázal vycítit chakru jinou.
Výjimkou jsou ti, kteří ovládají nějaké Hiden nebo Kekkei Genkai na senzibilní bází.
Obstojní senzibilové pocházeli z klanu Yamanaka.


   Osobní schopnosti   

Chakra
Chakra je základní složkou života ninji. Její posilování probíhá jak samovolně, tak vědomým tréninkem. Každý shinobi má určitý strop kam může rozšířit svojí zásobu, kterou pak však může vykompenzovat v její kontrole. Několikrát zmiňovaná Kontrola chakry spadá sem.
Znalost jako taková je již pasivní v základu, ale její kontrola se musí samozřejmě trénovat!

Keitai Henka
Jeden ze dvou způsobů, jak ovlivnit sílu a rozsah techniky. Základní průpravu je schopen dát jakýkoliv sensei, ale na zdokonalení je pak potřeba vlastní um a trénink.
Zaměření se získává spolu se zkušenostmi.

Seishitsu Henka
Téměř každý ninja má od narození dán jeden základní element se kterým je nejsilněji spjatý. Výjimku tvoří lidé se specifickou genetickou vlastností. Samozřejmě, během výcviku lze ovládnout podstat více, v průměru to jsou dvě až tři. Větší počet je již pak velmi omezený, pokud k tomu nemá opět dané nějaké genetické předpoklady nebo jiný typ schopnosti.
V Konoze je nejvhodnějším učitelem příslušník Sarutobi klanu. Ti mají sice nejblíže k ohni, ale spolu s ním mají nejvíce příslušníků, kteří přirozeně dosáhli kontroly všech 5ti podstat současně.
Toto zaměření se získává v případě, kdy postava zvládá více jak svůj primární element.

Karada Nōryoku
Je zastřešující pojem pro všechny ostatní fyzické dovednosti shinobiho. Každý ninja tyto schopnosti samozřejmě posiluje, ale nemusí to být ve stejné míře. Někdo může být zaměřen na rychlost, někdo zase na sílu.
Znalosti jako takové jsou již pasivní v základu!   Dědičné typy   

Dědičné typy mají automaticky všichni, co přísluší do klanu s Kekkei Genkai a už se u nich projevilo. Posiluje se výhradně postupem v příběhu a s ním spojeným tréninkem.


   Původ   

Momentálně slouží pouze jako informační prvek, žádná z aktuálních postav či NPC o něm nemá ani ponětí.


_________________
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
 
Informace k Zaměření
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Naruto: Shadows of the Future :: Informace :: Informace k fóru-
Přejdi na: