Naruto text-based RPG game.
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Tamiko Chisei

Goto down 
AutorZpráva
Horox

avatar

Počet příspěvků : 12
Věk : 25

PříspěvekPředmět: Tamiko Chisei   Fri Apr 06, 2018 9:27 am
Meno:
Tamiko Chisei (v Konohe žije pod falošným priezviskom Kanata)

Vek:
13

Miesto pôvodu:
Amegakure, Zem dažďa (v rámci falošnej identity pochádza z bezvýznamnej dediny v Zemi ohňa)

Hodnosť:
Genin

Pohlavie:
Žena

Klan:
Chisei

Vzhľad:
Na prvý pohľad sú povšimnuteľné najmä prekrásne ružové okále, ktoré si získajú každého jediným milým pohľadom. Tamiko je prirodzene pekná a nemusí si nijako k tomu dopomáhať. Vlasy má dlhé, sýtej hnedej farby, a zväčša ich nosí zviazané do copu, pričom niekoľko prameňov ponecháva navoľno. Ak by ich nosila na dlho, končeky by boli neustále od krvi! Svoju čelenku nosí ako bežný ninja.
Tamiko nie je ani výnimočne vysoká, ani nízka, ide o priemerný typ dievčaťa vo všetkých ohľadoch. Ako oblečenie preferuje všetko, čo dobre zakryje jej telo a hlavne ruky, posiate jazvami - preto nosí dlhé rukávy aj v teplom počasí. Obľubuje tmavšie, menej nápadné farby.


______________________________________________________________________Štýl boja:
Dal by sa opísať v niekoľkých slovách - inteligentný, premyslený, rozvážny, opatrný, premýšľavý, taktický a podporný. Namiesto vlastných útokov sa pokúša vytvoriť tímovú synergiu a pomôcť spojencom pri ich útokoch, prípadne im zľahčiť boj. Chopí sa každej iniciatívy. Pozorne sleduje bojisko a neustále vyhľadáva najlepší plán ako zvíťaziť, v horších prípadoch ako prežiť a uniknúť. V prípade potreby (obrana, osamote) útočí aj sama. Ak na ňu niekto zaútočí zblízka, za každú cenu sa snaží z tohto boja dostať a premiestniť sa na strategicky lepšie miesto.
Ak musí raniť či zabíjať, rada volí miernejšie možnosti. Namiesto toho skôr nepriateľa spúta a omráči, odstaví z boja, a vyslovene sa bráni spôsobovaniu ukrutného utrpenia u oponentov.
Spôsob boja špecifický pre jej schopnosti je popísaný v sekcii Kekkei Genkai.

Taijutsu:
Tamiko je v taijutsu len priemerná, až slabá. O útoky a boj na blízko nestojí a nikdy sa o to ani teda nepokúša. Ak sa nepriateľ priblíži a prinúti ju brániť sa, preferuje skôr ústup a uhýbanie, pričom tieto reflexy a reakcie sú pozoruhodné.
Na obranu občas použije aj svoju britvu Kekkyuu. Po rokoch skúseností je Tamiko v rezaní veľmi schopná a vytrénovala si neuveriteľnú precíznosť (ak by v tom nebola dobrá, dávno by si prerezala žily alebo tepnu). Práve táto znalosť vitálnych bodov ľudského tela sa jej v boji na blízko môže zísť.
Je veľmi odolná voči bolesti a tak ju mnohé údery a útoky nerozhodia; bolesť dokáže efektívne zatlačiť do úzadia a pokračovať v boji celkom sústredená.

Ninjutsu:
Ninjutsu vôbec nemôže používať z dôvodu poškodenej čakry. Ak sa pokúsi o štandardné ninjutsu, potenciálne sa vážne zraní, spáli si kožu, pri najhoršom aj sama zabije. Ako náhradu za ninjutsu používa výlučne svoje Kekkei Genkai, teda dalo by sa povedať, že v tejto kategórii vyniká.
Dôležité je spomenúť, že zatiaľ čo Tamiko nemôže používať existujúce ninjutsu, sama si môže vytvoriť obdobné verzie pomocou čakry zmiešanej s krvou v rámci svojho KG.

Genjutsu:
Jej Kekkei Genkai a poškodená čakra používanie genjutsu celkom vylučuje, a teda neovláda žiadne jutsu z tejto kategórie. Tamiko však počas tréningu zistila jednu zaujímavú vec. V prípade že chce zistiť či sa nachádza v genjutsu, použije potenciálne neškodné jutsu mimo svojho Kekkei Genkai (bez krvi). Ak ho bez problémov zvládne, nachádza sa v ilúzii. Ak jej spôsobí vážnu bolesť a prípadné kožné spáleniny, môže si byť istá, že o genjutsu nejde. Použitie tejto metódy je samozrejme pre Tamiko riskantné a zraňujúce.

Zbrane a vybavenie:
Okrem štandardného vybavenia ninju (genina) nosí aj špeciálne vybavenie.
Obsidiánová britva menom Kekkyuu, ktorá patrila jej otcovi ako zbraň klanu Chisei. Tamiko ju dostala od svojho mentora len nedávno, dovtedy na rezanie kože používala nože, prípadne kunaie. Kekkyuu, vytvorený z obsidiánu (najostrejší existujúci prírodný materiál), využíva hlavne pri používaní svojho Kekkei Genkai, Higanbana. Kekkyuu vytvára dokonalé prierezy kože už pri ľahkom dotknutí a tak prináša najviac krvi pri najmenšom fyzickom zranení.
Na rukách nosí špeciálne šatky (akoby rukávy), ktoré zakrývajú jej početné a obrovské jazvy, tiahnuce sa po celej dĺžke jej rúk. Rukávy sú upravené tak aby boli pohodlné a liečivé po boji, zvnútra vyložené sušením rumančekom (harmančekom), ktorý pomáhajú urýchľovať liečenie chrást a kožných zranení.
Vždy so sebou nosí fľaštičku čajovníkového oleja, ktorý zabraňuje prípadnej infekcii a urýchľuje liečenie zranení, vrátanie niekoľko listov aloe (z rovnakého dôvodu).

Podstata čakry:
Žiadna


______________________________________________________________________Kekkei Genkai:
Higanbana, 彼岸花
Tamiko väčšinu svojho Kekkei Genkai neovláda. Tu spisujem jeho potenciálne možnosti na strednej a vyššej úrovni. Najvyššia úroveň zatiaľ nie je potrebná. Tamiko o väčšine týchto schopností nevie (nemá odkiaľ) a kapacity svojho KG zisťuje vlastným tréningom.
Opis schopnosti: Higanbana využíva krv živých bytostí v spojení / zmiešaní s čakrou na využívanie špeciálnych schopností, unikátnych pre toto Kekkei Genkai, a samostatne aj na modifikované verzie štandardných ninjutsu. Jeho hlavným účelom (pre špeciálne schopnosti) je ovládanie krvi a zmena jej vlastností.
Veľkým rozdielom oproti bežným KG je skutočnosť, že použitie Higanbana je limitované skôr množstvom krvi ako množstvom čakry. Pri miešaní a vytváraní techník tohto KG nie je potrebné tak veľa čakry ako skôr zložka krvi. Jeho používatelia na vysokú efektivitu využívajú externé zdroje krvi - ostatné osoby, zvieratá, kontajnery, fľašky a podobne. Vlastnú krv zväčša používajú len v krajnom prípade. Tamiko pre svoje presvedčenie odmieta raniť zvieratá a spojencov len na zdroj krvi, a využíva vlastnú. Za dlhé roky tréningu sa vie zaobísť aj pri veľkej strate krvi a neupadnúť do bezvedomia a slabosti. No na druhú stranu, pre svoju poškodenú čakru nemôže používať bežné ninjutsu, takže je nútená používať výlučne Higanbana (áno, je to nepríjemná situácia).
V prípade boja, Tamiko vytiahne svoje rukávy a pomocou Kekkyuu si rozreže kožu na rukách, čo tvorí zdroj tečúcej krvi na dosť dlhý čas. Toto rezanie spôsobuje extrémnu bolesť, na ktorú si Tamiko za dlhý tréning už zvykla. Po skončení boja pretransformuje krv a rezné zranenia na chrasty aby krvácanie prestalo, a nasadí naspäť svoje liečivé rukávy.
Konkrétne techniky:
- Kontrola krvi a krvných kanálikov živých bytostí prostredníctvom čakrových nití. Používateľ môže osobu prinajlepšom kontrolovať ako vlastnú bábku - hýbať jeho telom, končatinami, spraviť čokoľvek pokiaľ je daná osoba pod kontrolou. Môže byť využité na spútanie, zhodenie na zem, donútiť nepriateľa aby sa sám udieral, všeobecné donucovanie proti vôli a podobne. Nefunguje na konštrukty a iné objekty, ktoré nemajú krv.
- Zmena teploty krvi priamo v tele osoby. Týmto spôsobom môže používateľ priniesť krv nepriateľa do varu čo spôsobuje okamžitú, krutú smrť; naopak ju môže ochladiť čo rovnako môže vážne zraniť alebo zabiť protivníka. Používateľ môže úplne rozhodiť termoreguláciu tela - znížiť, zvýšiť jeho teplotu, a tak zapríčiniť šok, stratu vedomia, kómu či smrť.
- Zmena iných vlastností krvi, ako napr. zmena krvného typu. No hlavne jej modifikácia na hemofilickú krv - čo znamená, že zranenia nevytvárajú chrasty a krv z nich tečie neprestajne. Taká osoba môže vykrvácať aj z najmenšieho porezania.
- Vytvorenie krvnej zrazeniny, čo môže celkom odrovnať jednotlivé končatiny osoby a vo vážnom prípade aj zabiť.
- Krv je nositeľom kyslíka v ľudskom tele. Manipuláciou krvi môže spôsobiť nedostatok kyslíka v tele nepriateľa, čo spôsobí smrť a nefungovanie tkaniva, napríklad svalov. Používateľ môže takto nepriateľa aj udusiť či paralyzovať, prípadne zastaviť funkciu jeho srdca.
- Keďže v krvi sa nachádzajú biele krvinky, Higanbana má potenciál silných liečebných schopností, od základného vytvárania chrást po hojenie ťažkých zranení.
- Trocha morbídne, ale chrasty môžu byť napustené čakrou a využité ako veľmi tvrdý štít či ochrana voči útokom.
- Výmena / dodanie krvi. Ak spojenec stratí množstvo krvi, používateľ Higanbana môže dodať vlastnú, prípadne ju z niekoho odobrať (napr. z mŕtvych nepriateľov).
- Používatelia Higanbana sú imúnni na choroby a iné problémy spojené s krvou.
- Možnosť ochutnať krv a zistiť všetky jej vlastnosti - typ, pohlavie vlastníka krvi, vek a iné informácie.
- Rôzne špeciálne verzie bežných ninjutsu.

Techniky Tamiko:
- B - Shinku no Ningyō (赤い人形, Karmínová bábka)
Kontrola krvi pomocou čakrových nití. Krv z jej rúk sa priamo na jej dlaniach mieša z čakrou potrebnou na nite. Nedokáže ovládať celé cudzie telo, zvládne kontrolovať len končatiny nepriateľa.
- D - Katai Hada (硬い肌, Tvrdá koža)
Dokáže premeniť krv na chrastu a teda zastaviť krvácanie.
- D - Chi no Futtō (血の沸騰, Vriaca krv)
Zvládne meniť teplotu krvi, ale len v obmedzenej miere. Krv (externe, nie vo vnútri tela) vie dostať do varu, prípadne ju vypariť, a ako horúcu kvapalinu / paru ju použiť v boji na protivníkov.
- D - Ketsuatsu (血圧, Sila krvi)
Tamiko je pasívne imúnna na krvné choroby a poruchy.
- D - Chi no Chie (血の知恵, Múdrosť krvi)
Z ochutnania krvi vie zatiaľ zistiť len niekoľko veľmi základných informácií - pohlavie, a približnú dobu koľko sa krv nachádza na danom mieste, zoširoka aj vek vlastníka krvi.
- E - Chimamire no Kawarimi, Chimamire no Kakuremino, Chimamire no Bunshin, Chimamire no Henge, Chimamire no Nawanuke
Základné jutsu, ktoré sú učené na akadémii, vo verzii prispôsobenej na Higanbana (teda s využitím čakry zmiešanej s krvou). Tamiko ku každému jutsu pripojila predponu "chimamire no" (krvavý).


______________________________________________________________________Vlastnosti:
Duševné vlastnosti: Napriek jej minulosti, Tamiko je pomerne veselé a pozitívne dievča. Ľuďom nerobí napriek, pretože pocit tej druhej strany veľmi dobre pozná. Naopak, skôr sa snaží pomáhať kde to len ide. V živote je nenáročná a skromná. Snahy jej vlastného klanu vytvoriť z nej zločinné monštrum vyšli nanivoč, pretože v srdci má silný zmysel pre spravodlivosť a dobro.
Nedokáže ju rozhodiť takmer nič. Po rokoch tréningu v neustálej ukrutnej bolesti a pokrytí krvou je za každých okolností pokojná a dokáže poľahky zachovať sústredenosť a rozvahu. To neznamená že je k utrpeniu a smrti apatická. Zlo a nenávisť jej vadí a žiadna nespravodlivosť ju nezachová chladnou. Nenávidí zločincov, vrahov a kohokoľvek, kto jej pripomína vlastný klan. V rámci tohoto dokáže byť neľútostná a občas aj krutá, ak ide o trestanie "zla" pre vyššie dobro.
Je nedôverčivá, pretože sa dôvodne obáva reakcie ostatných na svoje schopnosti. Trvá pomerne dlho kým niekomu začne veriť a brať ho ako skutočného priateľa. Nikdy nemala moc kamarátov (prakticky žiadneho). V rámci sociálnej interakcie je teda často zdráhavá a "nemotorná." Radšej počúva iných rozprávať ako by mala hovoriť o sebe. V dôsledku sa môže javiť ako hanblivá a samotárska, no to nie je pravdou.
Napokon, dôležité je spomenúť jej vysokú inteligenciu. Sama sa naučila všetko čo sa učí v akadémii, a keďže väčšinu času trávila v "domácom väzení," má prečítané stovky kníh. V teórii preštudovala mnohé bojové taktiky a stratégie ninjov. Ku všetkému pristupuje s plánom a vysokou mierou organizácie, a hlavne rozvážne.
Fyzické vlastnosti:
Okrem nemožnosti používať čakru bez Kekkei Genkai ju stále prenasledujú aj iné následky rituálu - prudké neznesiteľné bolesti hlavy, sprevádzané krvácaním z nosa a slabosťou, najmä pri veľkom zaťažení (no stať sa to môže kedykoľvek). Tento stav trvá od niekoľko sekúnd po niekoľko minút. Tamiko počas trvania celkom odrovná, a vtedy sa nemôže sústrediť na nič, len prekonať a predýchať bolesť.
Po celej dĺžke rúk má permanentné hlboké jazvy a rovnako aj na mnohých miestach na tele. Všetky jazvy zväčša zakrýva jej oblečenie.

Sen:
Vyzdravieť z následkov rituálu a mať schopnosť používať čakru ako každý iný - bez krvi a Higanbana. Mať tím, verných a dobrých priateľov, na ktorých sa môže spoľahnúť. Nájsť niekoho, kto ju nebude súdiť za jej pôvod a schopnosti. Stať sa ANBU a bojovať proti zločinným ninjom. Vidieť znova svoju matku a sestru, a domov.

Životopis postavy:
Často sa hovorí, že ninjovia zo Zeme dažďa sú impulzívny a prchký. V Amegakure sú trénovaní za tvrdých podmienok, no práve preto väčšinou za svojho života dosiahnu svoj plný potenciál. Tento agresívny prístup k výcviku, aj napriek svojej škodlivosti, prináša mnohé nové techniky a talenty - nezadržateľnú inováciu. Predsa len, existuje dôvod prečo je Amegakure tak cenená na objednávanie vrážd a pre slávnych vrahov. V tejto diskrétnej a dokonale tichej práci vynikal jeden klan zo Zeme dažďa, menovite Chisei. Jeho členovia boli od malička vychovávaní a vedení k tomuto životu. Služby, ktoré Chisei ponúkal, neboli lacné a išlo o jeden z bohatších klanov Zeme dažďa. Nikdy nešlo o výrazný a viditeľný klan; naopak, ich sláva pochádzala skôr zo zločinného "podzemia." Ako svoj znak a "podpis" klan Chisei používal tri kvapky krvavého dažďa zoradené v trojuholníkovej zostave. Hovorí sa, že na svoje Kekkei Genkai - Higanbana - využívali otrokov ako "krvné nádoby."

Tamiko bola najmladšou spomedzi jej súrodencov. Zatiaľ čo oni sa vyučovali za bojovníkov a budúcich vrahov, Tamiko si "užívala" detstvo. Proces vyrastania v klane Chisei nebol jednoduchý. Už od malička bola nútená zvykať si na krv a smrť, ako bežné veci v jej živote. No ktoré dieťa rado vedelo, že zvieratá sú vhodnejšie ako zdroj krvi pre Kekkei Genkai, než ich mať za domáce zvieratko? Ale každý si po mnohých preplakaných nociach a veľkom strachu napokon zvykne. Tamiko, tak ako každý Chisei, sa pri pohľade na krv a smrť stala celkom apatickou, no to neznamená že jej na žiadnom živote nezáležalo. Uvedomila si, že krv je jednoducho vrodenou schopnosťou klanu, a nemá na výber. Tamiko túto výchovu prekonala bez vážnej traumy len vďaka svojej matke a sestre. Svojho otca nevídala často; väčšinou bol na cestách (a v "práci").

Jedného dňa, pre Tamiko z nejasného dôvodu, ju prišli zobrať neznáme osoby. Donútili ju obliecť sa do zvláštnych, ceremoniálnych šiat a niekam ju viedli. V tomto čase ešte nezačala svoj tréning ninju. Jej matky nebolo nikde, a Tamiko rýchlo pochytil strach. Bol to správny inštinkt. Mala sa stať súčasťou, stredobodom rituálu, ktorému nerozumela. Jej otec a súrodenci čakali v hlavnej sále. Tamiko pripútali na studený, kamenný stôl a vtedy si uvedomila, že jej chcú spraviť niečo strašné. V ponurej miestnosti sa rozľahol prazvláštny chorál. Tamiko započula v slovách čosi o prevtelení, stelesnení. Démona? Boha? Mala sa stať nádobou pre nejakú bytosť? Pred tým ako ju ovládla extrémne utrpenie a bolesť si v dave všimla aj svoju milovanú sestru, ktorá sa jej nedokázala pozrieť do očí. Jej prítomnosť Tamiko ranila. Tento rituál však prerušil útok jednotky ANBU. Ninjovia z Konohy na svoj zákrok vybrali najvhodnejší čas - celý klan Chisei bol na jednom mieste a celkom nepripravený. Zatiaľ čo telom a mysľou Tamiko zmietal narušený rituál, ANBU sa postarali o jej rodinu. Po boji v sále stálo len niekoľko preživších. Jej otec a sestra unikli, ostatní boli mŕtvi. O matke ani zdania. Tamiko neskôr napadlo, že ju uväznili lebo nesúhlasila s rituálom. A prečo ANBU vyvraždili rod Chisei? Tamiko nemá zdania. Možno bol niekto vplyvný a mocný unavený z tohto klanu. Možno bol výsledok tohto rituálu tak nebezpečný, že nemohli dovoliť jeho dokončenie.

ANBU Tamiko zobrali do Konohy, kde získala novú identitu - mala pochádzať zo Zeme ohňa, jej rod bol bezvýznamný, pod menom Kanata. Rodičov stratila a je sirota. Ponechala si len svoje vlastné meno. Z neúspešného rituálu sa zotavovala ešte rok a dodnes sú na nej znateľné následky. Hlavným je skutočnosť, že nemôže používať svoju čakru, pretože sa stala nekontrolovateľnou, výbušnou a všeobecne nepredvídateľnou. Aj jednoduché jutsu môžu Tamiko spôsobiť vážne zranenia, popáleniny či vnútorné krvácanie. Tréning bol nemožný. Aj napriek nevhodnosti, jeden z členov ANBU Tamiko zobral pod svoje krídla. Pre Tamiko sa stal ako otcom. Jeho skutočné meno sa nikdy nedozvedela, a tak ho volá Kyū. No nie že by jej mohol venovať mnoho času. Kvôli charakteru práce ANBU bola rada, ak ho videla raz do mesiaca. V Konohe teda žila viacmenej osamote, v malom byte. V žiadnom prípade o ňom nemala hovoriť, ani ho len spomínať. A to platilo aj pre jej skutočnú minulosť. Kyū sa snažil Tamiko pomôcť, no po čase usúdil, že sa nikdy nebude môcť stať ninjom (kunoichi) kvôli jej poškodenej čakre.

Rozhodla sa nepočúvať nikoho, ani svojho mentora, a celé dni a mesiace snahy, sprevádzané vážnymi zraneniami a stavmi blízkymi smrti, sa snažila ovládnuť čakru. Vskutku nechtiac objavila svoje Kekkei Genkai, ktoré jej dovolilo s pomocou krvi používať čakru. Ironicky, krv, ktorú si spájala s jej hrozivým klanom, jej konečne pomohla stabilizovať a používať čakru. Jej radosť Kyū rýchlo zrazil, pretože ju na akadémiu v žiadnom prípade nepustil, a nebol si istý či jej vôbec povolí tréning týchto schopností. Kekkei Genkai takéhoto charakteru bolo pre ľudí nepríjemné. Kto by veril takému ninjovi? Navyše sa obával, že by sa mohla zvrhnúť vo vraha, akými Chisei bývali. Ľudia by sa jej skôr báli a hlavne deti, teda najmä študenti v akadémii. Okrem toho, techniky Higanbana sú často kruté a neľudské. Tamiko okúsila tento strach, keď na ňu niekoľko detí nažalovalo rodičom po tom ako ju videli trénovať v lese. Chýry o jej "temných" schopnostiach sa rozšírili a Tamiko mala napokon zakázané príliš ukazovať svoju tvár.

Jej mentor Kyū neskôr nečakane zmenil názor a vysoko demoralizovanú Tamiko (ktorá nechcela pokračovať v tréningu, pretože ju rovesníci nemali radi) presvedčil, aby trénovala ďalej, nech ignoruje hlupákov a nech sa nenechá presvedčiť, že jej schopnosť je prirodzene temná. Temné a zlé bolo používanie Higanbana na vraždenie, nie jeho samotná podstata. Vybavil a ponúkol jej členstvo v jednom tíme, ktorý má v súčasnosti len jedného člena - aby vyšla zo svojej ulity. Geninské skúšky splnila mimo oficiálnej procedúry v akadémii kvôli výnimočným okolnostiam. Ak sa chcela niekedy stať ninjom, teraz sa naskytla jej šanca. Tento návrh z obavami, no ešte väčšou radosťou, prijala.


Best portrait by RED


Naposledy upravil Horox dne Sun Apr 08, 2018 8:54 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Raiden
Chūnin
avatar

Počet příspěvků : 2144
Věk : 23
Lokace : Pardubice

PříspěvekPředmět: Re: Tamiko Chisei   Fri Apr 06, 2018 10:59 pm

Jen doufám, že Konožská krevní banka nezkrachuje. Schváleno!


_________________
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
 
Tamiko Chisei
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Naruto: Shadows of the Future :: Postavy :: Postavy :: Konohagakure no Sato-
Přejdi na: